Rustikální nábytek jen na chalupu?

Kdeže!

Nemusíte být romantik nebo milovník starých časů. Rustikální nábytek je velmi praktický, zařizují se jím chaty, chalupy, ale také byty (i panelové) a domky. Taková rustikální kuchyň je opravdu pastvou pro oči, navíc je velmi praktickým pomocníkem.

Nejprve několik vysvětlení, jaký je rozdíl mezi selským a rustikálním nábytkem? Minimální. 

Rustikální (venkovský, vyplývající z prostého venkovského stylu života) je oblejší, jemnější a více opracovanější variantou selského nábytku. Často na něm najdete vyřezávané ozdobné ornamenty, které mu dodávají romantický vzhled a navozují atmosféru a kouzlo starých dob.

Selský nábytek je vyráběn z masivního dřeva, které je ale hrubě opracováno. Přírodní krása i se svými chybami se neskrývá za nátěrem, nýbrž zvýrazňuje vhodně zvoleným lakem nebo speciální voskovou úpravou. Selský nábytek vyniká svou bytelností, pevností, stabilitou a neskutečně dlouhou životností. Selský nábytek v kombinaci s dřevěným kuchyňským náčiním, proutěnými košíky, či kachlovými (i krbovými) kamny, to je ideální řešení. 

 

Rustikální nábytek se hodí do všech stylově zařízených pokojů, kuchyní, jídelen, obývacích pokojů, ložnic i pracoven (rustikální psací stůl je opravdovou lahůdkou). Rustikální psací stůl

Do obývacího pokoje si pořiďte rustikální sedací soupravu. Taková sedací souprava se stane dominantou obýváku a díky komfortnímu pohodlí se bude zamlouvat i vašim návštěvám. Sedačky vyrobené z kůže a kombinované s masivním dřevem vypadají velmi elegantně. Obývací pokoj můžete doplnit dekoracemi a polštářky. Rustikální sedačky

 

Do rustikální kuchyňské linky nainstalujete snadno kuchyňské spotřebiče (mimochodem ty vám dáme zdarma). Do kuchyně patří také velký masivní stůl s lavicemi, případně rohovou lavicí a vše doladíte stylovými doplňky, bez kterých si rustikální nábytek v moderní domácnosti nedovedu představit.

I v ložnici můžete vytvořit atmosféru dávných časů. Kvalitní rustikální postel, noční stolky, skříně nebo komody můžete vhodně doplnit bytovým textilem a sladit tak vše k úplné dokonalosti. 

Rustikální ložnice

 

V předsíni si najdou své místo praktické botníky a věšáky, v pracovně psací stoly a knihovny. Rustikální psací stůl

Rustikální předsíň

Rustikální nábytek s úspěchem využijete i na zahradě, v pergolách, na terasách. Zub času dřevo nahlodá, ale pokud budete o nábytek dobře pečovat, zpříjemní vám pobyt na zahradě po mnoho let. 

Nejvíce v oblibě mají rustikální nábytek v Holandsku (holandský nábytek je rustikální nábytek, převážně použitý, dovážený právě z této země).

Uvažujete o rustikálním nábytku? Chcete nový nebo použitý? Pokud uvažujete o použitém nábytku, jste na správném místě. Rádi vám poradíme, případně dovezeme vybrané kousky přesně dle vašeho přání, požadavků. Ušetříte hodně peněz, navíc mnohdy nepoznáte, že máte doma bazarový nábytek. 

Admin