Levný nábytek z dovozu

Vyplatí se nákup levného nábytku? Jak co nejvíce ušetřit?

Chcete nakoupit nábytek levně, ale kvalitně? Určitě ano, kdo by nechtěl. Pak vám doporučujeme nábytek z dovozu, většinou se jedná o nábytek použitý, bazarový

Často dostanete rozmanitý sortiment k vybavení bytu, domu, ale také chaty, kanceláře nebo restaurace. Odkud se nábytek vozí? Různě, ale nejčastěji z Německa a Holandska.

Bazarové zboží je mnohdy výrazně levnější, používané, což v nás ale vzbuzuje pocit nedůvěry vůči kvalitě výrobku. Jenže často je opak pravdou. Např. levný nábytek z dovozu je kvalitnější, než když nakoupíte v některých vyhlášených obchodech s nábytkem v Česku. Bazarový a levný se může rovnat kvalitní. 

Není výjimkou, že v bazaru koupíte třeba židli za 100 Kč, skříň za 1500 Kč, sedačku za 3000 Kč. Spíše je ale zajímavější nakupovat kvalitnější zboží, kde sice zaplatíte více, ale v porovnání s novým ušetříte 50 - 70% z ceny. Kromě nábytku lze koupit další doplňky, třeba lampičky, lustry, police, zrcadla, hodiny, servírovací stolky...  To vše použité, při troše štěstí zánovní.  

Problémem může být odvoz, pokud nevlastníte zrovna náklaďák, nebo nemáte kamaráda majitelem spediční firmy... Majitelé bazarů nabízí odvoz zdarma jen vyjímečně a jen v blízkosti obchodu (cca několik km), pokud bydlíte dále, připravte si minimálně 500 Kč na dopravu (pro větší vzdálenosti mnohem více).

Kdy se ještě bazary vyplatí?

1. Když zdědíte nějaký starý nábytek (po pratetičce z Beskyd). Pokud opravdu za něco stojí, bazary ho od vás vykoupí, případně dají do komise (komisní poplatky jsou někdy relativně hodně vysoké). Další možností je prodat si nábytek sám přes internetové inzertní servery (Sbazar...). Dle mých zkušeností je ale prodej přes bazarový obchod výhodnější.

2. Bazary někdy nabízí službu dovozu starého nábytku na míru. Co to znamená? Že si přesně určíte co chcete, v jaké kvalitě a cenové rozpětí, no a bazar vám to pak sežene. Výhoda je to veliká v případě, že zařizujete třeba stylovou restauraci, rustikální kancelář apod. 

3. I když nechcete nábytek na míru a stejně uvažujete o tom, že vybavíte restauraci, kancelář, domácnost, rustikálním nábytkem, pak neváhejte navštívit některý z bazarů nábytku, můžete tím ušetřit docela dost peněz.

Levný nábytek z dovozu

Levný nábytek z dovozu

Levný nábytek z dovozu

Levný nábytek z dovozu

Levný nábytek z dovozu

Levný nábytek z dovozu

Admin